Przejdź do treści
Przejdź do stopki

WSE - Rekrutacja trwa do 28 września

Treść

Do 28 września trwają zapisy do Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Bochni.
Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Bochni jest jedyną uczelnią wyższą w Bochni oferującą kształcenie w dwóch specjalnościach – finanse publiczne oraz bankowość.
Wszyscy chcący zdobywać wykształcenie na tej uczelni, a którzy z różnych wzgledów tego jeszcze nie uczynili mogą składać formularze zgłoszeniowe w dziekanacie szkoły.

Odpowiednio profilowane seminaria dyplomowe umożliwiają specjalizację m.in. w zakresie:

- finansów samorządu terytorialnego

- polityki podatkowej

- rachunkowości i analizy finansowej

- zarządzania finansami przedsiębiorstw i instytucji

- rachunkowości zarządczej i auditingu

- finansów międzynarodowych

- finansów przedsiębiorstw

- Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej

- funduszy unijnych i ich wykorzystania

- rynku pieniężnego, kapitałowego i walutowego

- zarządzania ryzykiem

- bankowej obsługi przedsiębiorstw i instytucji

- banków i instytucji międzynarodowych itp

Bliższe informacje nt. oferowanych kierunków studiów, przebiegu całego procesu kształcenia, zasad rekrutacji można uzyskać w siedzibie WSE ul. Trudna 1 oraz pod numerami telefonów: (0-14) 611-95-30, 611-95-31.

Wszystkim, którzy się wahają z wyborem uczelni „Bochnia, Kraków, a może Rzeszów” z czysty sumieniem i zdecydowaniem polecam WSE w Bochni.

Co przemawia za wyborem tej właśnie uczelni?

Doskonała, najlepsza w Małopolsce kadra doktorska i profesorska, miła i przyjazna atmosfera panująca w szkole, łatwość dotarcia do szkoły - bliskość dworca autobusowego (kilkanaście metrów wystarczy przejść przez jezdnię oraz dworca PKP.

Wybierając studia w WSE masz pewność, że zdobędziesz fachową potrzebną Ci wiedzę przekazaną w sposób jasny, zwięzły i przystępny.
WSE jest chyba jedyną uczelnia, w Małopolsce gdzie wykładowcy udostępniają studentom swoje materiały wykorzystane podczas wykładu i dyktują notatki!!!!!!!
Sprawia to, że student będąc na wykładach i ćwiczeniach, aktywnie w nich uczestnicząc oraz systematycznie przyswajając sobie na bieżąco zdobyte na wykładach wiadomości nie powinien mieć trudności z przygotowaniem się do czekających go egzaminów i zaliczeń.
Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Bochni posiada doskonale wyposażoną pracownię informatyczna ze stałym dostępem do internetu, dzięki czemu studenci mogą posurfować po sieci, poszukać najnowszych wiadomości z interesującej ich dziedziny, napisać w wydrukować fachowo przygotowane prace i referaty. WSE posiada także czytelnię z bogatym księgozbiorem.

Przedstawiam kilka informacji o tej bocheńskiej uczelni z nadzieją, że pomogą potencjalnym kandydatom w dokonaniu właściwego wyboru tj. WSE w Bochni.

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Bochni została założona przez grono osób o uznanej pozycji w środowisku naukowym i gospodarczym Małopolski. Osoby te, wspierane mocno przez władze miejskie i powiatowe, postanowiły stworzyć tu silny ośrodek kształcenia zawodowego na poziomie wyższym, aby w ten sposób ułatwić młodzieży zdobywanie wiedzy niezbędnej do pracy na własny rachunek lub też do znalezienia zatrudnienia w przedsiębiorstwach i instytucjach. Edukacja i podnoszenie kwalifikacji we wszelkich możliwych formach jest, bowiem najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania bezrobociu.

Władze Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Bochni, a zarazem jej założycieli, tworzą:


Rektor - prof. WSE dr hab. Ryszard Szewczyk, pełniący aktualnie równocześnie funkcję kierownika Katedry Bankowości i Ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej w Krakowie,

Kanclerz - mgr Jerzy Wojnar, długoletni szef służb finansowych Huty Sendzimira, obecnie zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych PPU Zakład Automatyki HTS Sp. z o.o.,

Dziekan - dr inż. Andrzej Sułkowski, adiunkt Politechniki Krakowskiej, specjalista w zakresie metodyki pracy naukowej, teorii eksperymentu i komputerowego wspomagania badań doświadczalnych.


Do grona założycieli należą ponadto:

Prof. AE dr hab. Maria Kosek-Wojnar, aktualnie dziekan Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kierownik Zakładu Finansów Samorządowych Katedry Finansów,

Prof. AE dr hab. Wanda Sułkowska, w poprzedniej kadencji prodziekan Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, aktualnie Kierownik Zakładu Ubezpieczeń,

Dr hab. Krzysztof Surówka, adiunkt w Katedrze Finansów w Zakładzie Finansów Samorządowych AE w Krakowie, członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie (od 1993 r.) i opiekun merytoryczny Forum Skarbników Gmin Małopolskich (od 1992 r.)

Dr Krystyna Ciuman, adiunkt w Katedrze Finansów Akademii Ekonomicznej w Krakowie,

Mgr Barbara Czartoryska-Gunia, lektor języka niemieckiego w Studium Języków Obcych Politechniki Krakowskiej,

Mgr inż. Tadeusz Pietrzyk, kierownik wydziału Stalprodukt S.A.

Mgr inż. Władysław Presak, długoletni pracownik dydaktyczny Wydziału Zarządzania AGH, obecnie prezes zarządu Huty Łaziska S.A.

Każda z wymienionych osób wchodzi w skład kadry nauczającej bądź pełni funkcje organizacyjne w Szkole. Poza nimi w skład kadry wchodzą doświadczeni pracownicy dydaktyczni Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczejj, oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także praktycy działający w różnych instytucjach publicznych, bankach i innych instytucjach finansowych.


Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Bochni została wpisana do rejestru niepaństwowych szkół wyższych pod numerem 47 na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 września 2000 roku (DNS-1-0145-536/Eko/2000) Jest jednowydziałową niepaństwową wyższą szkołą zawodową. Absolwenci WSE w Bochni otrzymują tytuł zawodowy licencjata, który jest odpowiednikiem tytułu inżyniera na studiach technicznych lub anglosaskiego Bachelor of Arts. Tytuł ten pozwala ubiegać się o przyjęcie na studia uzupełniające magisterskie do wyższych szkół mających prawo do nadawania tytułu magistra, np. Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie itp.

Pierwszy rok akademicki w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Bochni został uroczyście zainaugurowany 17 lutego 2001 roku..
Uroczystość uświetnił występ chóru chłopięcego Pueri Cantores Sancti Nicolai pod dyrekcją ks. Stanisława Adamczyka, który swoim śpiewem uświetniał też kolejne dwie inauguracje roku akademickiego.


WSE dysponuje bardzo dobrze wyposażoną salą komputerową, zapewniając tym samym swoim uczniom możliwość poznania wszelkich zagadnień i problemów informatycznych niezbędnych dla sprawnego zarządzania współczesną gospodarką.

W roku akademickim 2002/2003 rozpoczęły się prace nad prace nad wdrożeniem w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Bochni Europejskiego Systemu Transferu Punktów (European Credit Transfer System – ECTS). Pierwszym etapem było wprowadzenie od 1 października 2002 roku. nowego programu studiów, w którym każdy z przedmiotów został wyceniony na określoną liczbę punktów ECTS. ECTS jest to system umożliwiający studentom studiowanie w różnych krajach Unii Europejskiej. Dzięki możliwości „zabierania” z sobą, (czyli transferu) dorobku akademickiego osiągniętego w jednej uczelni stosującej system ECTS na inną, studenci mogą rozpoczynać studia w jednym kraju, a kończyć w innym, lub też w trakcie studiów w swoim kraju zaliczać jeden lub kilka semestrów w innym i otrzymywać dyplom ukończenia swojej uczelni macierzystej. Taki system studiowania jest możliwy dzięki temu, że uczelnie stosujące ECTS uznają wzajemnie egzaminy i zaliczenia zdane w uczelni innej za równoważne własnym i po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych i merytorycznych przyznają stosowne dyplomy akademickie i tytuły zawodowe. Wspólny „język”, w którym wyrażane są osiągnięcia studentów, stanowi system punktów przyznawanych za zaliczenie każdego z przedmiotów składających się na program studiów danego kierunku lub specjalności zawodowej. Liczba punktów przypisana do danego przedmiotu nie określa jego ważności ani poziomu, lecz wyraża w punktach wysiłek studenta, jaki musi on włożyć w to, aby spełnić wymagania potrzebne do zaliczenie tego przedmiotu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak duże znaczenie ma dzisiaj wymiana myśli i doświadczeń pomiędzy ośrodkami akademickimi z różnych krajów i jak ważnym czynnikiem kariery zawodowej studentów są doświadczenia zdobyte za granicą. ECTS jest tym systemem, który pozwala na budowanie pomostów pomiędzy uczelniami w różnych krajach i na poszerzanie pola wyboru dla studentów o ofertę dydaktyczną ośrodków zagranicznych. Jest, zatem systemem, który daje najaktywniejszym studentom, znającym języki obce i nie bojącym się brać własnych spraw we własne ręce, szansę wyboru własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

„Praca dla innych tworzy dobra, praca dla siebie wartości”



Oficjalna strona uczelni www.wse.bochnia.pl

Autor: adax