Uwaga ! Bilety okresowe RPK Bochnia do nabycia tylko w Biurze Obsługi Klienta w Rynku obok bankomatu.
Treść
Nieuchronnie zbliżający się początek roku szkolnego to okres wzmożonych zakupów biletów okresowych uprawniających do korzystania z czerwonych autobusów, które zapewniają dowóz do centrum Bochni nie tylko z jej peryferyjnych osiedli, lecz także z najbliższych miast (Brzeska i Nowego Wiśnicza) oraz wielu wsi, nawet z powiatu wielickiego.
- Do niedawna by kupić dający spore oszczędności bilet miesięczny trzeba było udawać się na "wypychów" - jak określa lokalizację bazy Rejonowego Przedsiębiorstwa komunikacyjnego jego prezes Józef Krawiec. Obecnie jednak bilety okresowe są do nabycia tylko w punkcie obsługi klienta przy rynku...
Wiele osób, szczególnie uczniów, którym podczas wakacji bilety miesięczne nie były potrzebne nie wie o tym udogodnieniu i odbywa niepotrzebne wycieczki w przemysłowe okolice Bochni. Co więcej, są to wyprawy całkiem bezsensowne gdyż w bazie RPK nie można już nic kupić. Nawet kioskarze robiący hurtowe zakupy biletów jednorazowych odsyłani są na rynek.
Rosnąca popularność biletów okresowych wynika z przyjętego firmę algorytmu ustalania ich cen oraz zasad korzystania z nabytych uprawnień przez pasażerów. - Przyjęto, że np. cena biletu 14-dnioweego wynosi 22 razy więcej niż bilet jednorazowy minus 10 proc. bonifikaty. Natomiast bilet taki jest ważny na całej długości danej linii miejskiej lub wybiegowej (ilość linii na których ma być ważny bilet określa pasażer). Biletów okresowych jest tyle rodzajów, że każdy może dopasować je do swoich potrzeb. Zgodnie z zasadami kupieckimi największe oszczędności dają pasażerom najdłużej ważne bilety - 90-dniowe, gdyż w ich przypadku zastosowano dodatkową bonifikatę w wysokości 20 proc. ceny. Ponadto wprowadzono jeszcze upusty (do 20 proc.) dla rodzin wykupujących minimum trzy bilety okresowe. Dowodem zaś uczciwego traktowania klientów jest możliwość otrzymania zwrotu części ceny biletu okresowego, który nie był przez jakiś czas wykorzystywany. Co więcej pasażer, który utracił bilet może za niewielką opłatą dostać jego duplikat.
Wszystkie te zasady oraz zniżki należne uczniom sprawiają, że masowo korzystają oni z czerwonych autobusów, których rozkłady jazdy dostosowane są do godzin nauki. Być może przeniesienie punku sprzedaży do rynku sprawi, że ilość uczniów w pojazdach RPK jeszcze wzrośnie...
Źródło Dziennik Polski
Autor: adax